Cvičení Pilates – od 20.9.2018 každý čtvrtek od 18:30 v Kulturním sále Hostince pod Modřínem – Sluhy

CVIČENÍ PILATES

Pilates je cvičení zaměřené speciálně na vytvoření svalové rovnováhy v těle, na lepší koordinaci pohybu, ovládání břišní oblasti a na správné dýchání. Podporuje tvarování a posilování svalstva celého těla, nezaměřuje se tedy pouze na izolované svalové skupiny. Cvičení též bohatě přispívá ke snížení hladiny stresu. Pilates patří do skupiny cvičení forem body & mind (tělo a mysl). Pravidelným cvičením na podložce podle metody pilates se podporuje stabilita trupu a pánve a zlepšuje se ovládání svalů a pohybu v páteřní oblasti. Cvičení je určeno téměř pro každého, bez rozdílu věku, bez rozdílu pohlaví. Ale nenahrazuje plně lékařskou ani rehabilitační péči! V případě zdravotních problémů je vhodné konzultovat úmysl cvičit pilates se svým lékařem.

Při cvičení se pravidelně soustředíme především na hluboký stabilizační systém páteře a zapojení všech svalů v této oblasti (hlubokých svalů břicha, zad, pánevního dna a bránice). To je velmi důležité pro prevenci před poškozením páteře a při případných bolestech zad či krku.

Co cvičením pilates získáme:

  • větší tělesnou sílu
  • zlepšíme svalový tonus a vytrvalost
  • zkvalitníme naše dýchání
  • zlepšíme stabilitu a rovnováhu našeho těla – velká výhoda pro předcházení úrazů
  • naše tělo bude pružnější
  • načerpáme velké množství psychické energie

Cvičíme na podložkách při relaxační hudbě v polohách vleže na zádech, na břiše, na boku či vsedě. Občas využíváme na posílení hlubokého stabilizačního systému páteře další pomůcky: posilovací gumy, overbally, velké gymn. míče či pěnové válce anebo masážní bodlinové míčky, vše jsem schopna ke cvičení případně zajistit.

Cvičení Pilates – každý čtvrtek od 20.9.2018 od 18,30-19,30 hod. v Kulturním sále Hostince pod Modřínem ve Sluhách. První hodina –  20.9.2018 ukázková hodina ZDARMA –  nutno  rezervovat předem na email: info@hama-studio.cz nebo sms na mobil 606 320 100

cena za  1 hodinu cvičení pilates: 50 kč jednorázově, nebo formou permanentky na 10 hodin dopředu za celkovou cenu 400,-Kč.

Hanka Mandrysz, mobil 606 320 100 – certifikovaný instruktor body and mind, instruktor Pilates –  http://hama-studio.cz/#kontakt